Czy warto stosować plastry na nos?

Jak dbać o suchy nos

Jeśli cierpisz na częste krwawienia z nosa, być może zastanawiasz się, “Czy warto używać plastrów na nos?”. Ale czy naprawdę warto? Oto kilka zalet i wad stosowania plastrów na nos. Do najczęstszych powodów należą: Nie usuwają one głębszych elementów zaskórników i białych wągrów. Nie są bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze, nie usuwają też wykwitów trądzikowych.

Paski do porów nie usuwają głębszych elementów zaskórników

Choć może się wydawać, że stosowanie pasków do porów w celu usunięcia zaskórników to dobry pomysł, w rzeczywistości nie jest to dobry pomysł. Paski te zawierają substancję podobną do lakieru do włosów, zwaną polyquaternium-37, która może podrażniać skórę i powodować wypryski. Ponadto paski do oczyszczania porów mogą je rozciągać, co zwiększa prawdopodobieństwo wypełnienia ich substancjami powodującymi powstawanie zaskórników.

Większość produktów do usuwania porów działa w ten sam sposób, ale istnieją różnice w dodawanych składnikach. Wiele z nich zawiera oczar wirginijski, który łagodzi podrażnienia skóry wrażliwej, oraz witaminę A, która działa jak retinol, usuwając olej i zanieczyszczenia z porów. Dr Robin Schaffran ostrzega jednak, że niektóre składniki mogą podrażniać wrażliwą skórę. Z kolei plastry Hero wykorzystują hydrokoloid do pochłaniania nadmiaru oleju, ale nie usuwają zaskórników.

Nie działają na wykwity trądzikowe

Zabiegi punktowe nie działają, ponieważ opóźniają proces gojenia się wykwitów trądzikowych. Wysuszają one obszar dotknięty problemem i powodują powstawanie płatów martwej, łuszczącej się skóry. Skaza zostaje uwięziona pod martwym naskórkiem i utrzymuje się znacznie dłużej niż w innym przypadku. Ponadto preparaty punktowe nie są skuteczne, ponieważ nie zapobiegają powstawaniu wyprysków trądzikowych.

Co to są blizny potrądzikowe? Blizny potrądzikowe powstają w wyniku reakcji organizmu na nieprawidłową reakcję zapalną. Powoduje to nieprawidłowe gojenie się skóry, co skutkuje powstawaniem blizn. Istnieje szereg zabiegów, które mogą pomóc w spłyceniu blizn potrądzikowych i przywróceniu pewności siebie. Zabiegi te są skuteczne, ponieważ są ukierunkowane na podstawową przyczynę powstawania blizn potrądzikowych: nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Dlatego pomagają skórze naprawić się i wyleczyć uszkodzoną skórę.

Nie są bezpieczne dla skóry wrażliwej

Plastry na nos są wykonane z papierowego, nierozpuszczalnego podłoża i polimeru na spodniej stronie. Polimer ten łączy się z korkami olejowymi w nosie. Podczas usuwania plastry te mogą ściągać skórę, włosy i zanieczyszczenia z wrażliwej skóry nosa. Ponieważ są one tak mocne, przed ich naklejeniem należy zawsze upewnić się, że nos jest całkowicie suchy. Dzięki temu plastry będą lepiej przylegać do nosa.

Istnieją pogłoski, że plastry na nos mogą prowadzić do pękania naczynek. Dotyczy to zwłaszcza fałdy na nosie, która jest częstym miejscem występowania naczyń włosowatych. Stosowanie pasków na nos może podrażnić skórę i nasilić zaczerwienienie wokół naczyń krwionośnych. Zaczerwienienie może mieć różne nasilenie w zależności od wrażliwości Twojej skóry. Jeśli masz skłonność do trądziku różowatego, nie powinnaś stosować pasków na nos. Mogą one również nasilać łuszczycę, egzemę i inne wrażliwe choroby skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *