Czy zeskrobiny z nosa kolidują z zabiegami chirurgii plastycznej?

Czy zeskrobiny z nosa kolidują z zabiegami chirurgii plastycznej?

Istnieją dwa podstawowe pytania, które pacjent powinien sobie zadać: Czy zeskrobiny z nosa przeszkadzają w operacjach plastycznych, czy nie? Odpowiedź zależy od okoliczności. Infekcje i krwawienie spowodowane turbulentnym przepływem powietrza to częste efekty uboczne. Ponadto chirurg plastyczny musi wziąć pod uwagę wpływ zeskrobin z nosa na wynik operacji. Aby pomóc pacjentom w dokonaniu świadomego wyboru, zebrano poniższe informacje:

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z laserowa-depilacja-warszawa.pl

Krwawienie spowodowane turbulentnym przepływem powietrza

W symulacjach pacjenci poddawani zabiegom chirurgii plastycznej są poddawani temu samemu natężeniu przepływu podczas zabiegów przed i pooperacyjnych. Pomimo turbulentnego przepływu powietrza krwawienie i skorupy są zwykle przejściowe. W ciężkich przypadkach krew może być obecna przez dłuższy czas – cytat ten został zaczerpnięty ze strony . Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort i drętwienie po zabiegu, jednak takie przypadki są rzadkie i na ogół przejściowe. W przypadku poddawania się zabiegom chirurgii plastycznej należy omówić z chirurgiem ryzyko i powikłania oraz zająć się nimi przed zabiegiem.

Zakażenia

Zakażenia i zadrapania nosa mogą uniemożliwić chirurgom plastycznym osiągnięcie zadowalającego efektu estetycznego. Infekcje są rzadkie po zabiegach chirurgii plastycznej i mogą zaburzać efekt estetyczny zabiegu. Powikłania te mogą jednak stwarzać poważne problemy i utrudniać powrót do zdrowia po operacji. Oprócz możliwości wystąpienia powikłań, infekcje mogą prowadzić do dodatkowego stresu i rachunków za leczenie. Chociaż nie da się całkowicie uniknąć zakażeń, pracownicy służby zdrowia mogą stosować narzędzia i wytyczne, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Jednym ze sposobów jest podawanie pacjentom antybiotyków przed operacją, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Częste wizyty u lekarza

Podczas wstępnej konsultacji z chirurgiem plastycznym można przedstawić swoje cele i omówić oczekiwania. Chirurg wykona pomiary i zdjęcia, a następnie oboje omówicie opcje chirurgiczne i potencjalne ryzyko. Chirurg poprosi o zebranie pełnego wywiadu medycznego, a także o listę leków i suplementów, które pacjentka przyjmuje. Konieczne będzie także obejrzenie zdjęć nosa, jaki pacjent chciałby uzyskać.

Wyniki operacji plastycznej nosa

Chociaż operacja plastyczna nosa jest często zabiegiem bezpiecznym, u niektórych pacjentów po jej wykonaniu może wystąpić zasinienie lub obrzęk. Chociaż opuchlizna nie jest trwała, może minąć kilka miesięcy, zanim ustąpi. W zależności od lekarza, pacjent może być w stanie powrócić do większości normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu. Jednak uzyskanie prawdziwych “ostatecznych” rezultatów może potrwać kilka miesięcy, a nawet rok. Dlatego tak ważne jest, aby po zabiegu rhinoplastyki zrobić sobie odpowiednią przerwę w pracy lub szkole. Ciało potrzebuje czasu, aby się zagoić, dlatego ważne jest, aby dużo odpoczywać.

Sposoby unikania zadrapań

Zabieg skrobania nosa może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg spowoduje wprawdzie pewne dolegliwości bólowe, ale są one minimalne. Środki przeciwbólowe pozwolą opanować dyskomfort. Ogołocone kości w końcu wyjdą z nosa. Ten proces skrobania nie będzie miał wpływu na przyszłą procedurę rynoplastyki. Chociaż istnieje pewne ryzyko, zabieg skrobania nosa nie zagraża życiu i można go bez problemu przełożyć na inny termin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *