Gdy nie można wykonać operacji plastycznej nosa

Jak dbać o nos po odmrożeniu

Kiedy nie można wykonać operacji plastycznej nosa, istnieją alternatywne metody chirurgiczne. W tym artykule omówimy ograniczenia i alternatywy dla operacji plastycznej nosa. W niektórych przypadkach zabieg ten nie jest w stanie skorygować odchylenia przegrody nosowej, ale inne schorzenia można leczyć w mniej inwazyjny sposób. Poniżej omówimy kilka alternatywnych metod leczenia zaburzonej przegrody nosowej.

Metody chirurgiczne w przypadku rhinoplastyki

Chociaż rhinoplastyka jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym, w niektórych przypadkach można zastosować znieczulenie miejscowe lub sedację dożylną. Pacjenci będą ściśle monitorowani przez cały czas trwania zabiegu, a różne monitory będą mierzyć poziom tlenu we krwi i parametry życiowe. Po zabiegu nadal monitorowany jest obszar pooperacyjny. Pacjenci zostaną umieszczeni w szynie na zewnątrz nosa, aby utrzymać jego nowy kształt. W celu zapewnienia dodatkowego wsparcia wewnątrz nosa może zostać umieszczony kompres nosowy.

Jeśli operacja plastyczna nosa nie jest możliwa, chirurdzy mogą wykonać zabieg septorynoloplastyki, czyli korekty przegrody nosowej – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony majsterklepka140.pl. Operacja ta polega na zmianie położenia kości i chrząstki pod skórą w celu skorygowania kształtu i proporcji nosa. Lipektomia podmentalna, zwana także plastyką szyi, to kolejna opcja zabiegu korekcji nosa. Celem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z szyi oraz skorygowanie wyglądu nosa.

Ograniczenia rhinoplastyki

Istnieją pewne ograniczenia rhinoplastyki. W większości przypadków nie można uzyskać “idealnego” nosa, o jakim zawsze się marzyło. Twój chirurg będzie musiał odpowiednio dostosować Twoje oczekiwania. Jeśli masz cienką skórę, powinieneś omówić możliwość uwidocznienia drobnych nieprawidłowości przez nową skórę. Można przeglądać zdjęcia w czasopismach, co pomoże określić, co jest atrakcyjne, a co nie. Jednak bezpośrednie porównania mogą być szkodliwe.

Istnieją dwa rodzaje rhinoplastyki: otwarta i zamknięta. Otwarta plastyka nosa wymaga wykonania niewielkiego nacięcia między nozdrzami, natomiast zamknięta – szerokiego nacięcia po wewnętrznej stronie nosa. Otwarta rhinoplastyka rozpoczyna się od nacięcia, przez które chirurg ma dostęp do wewnętrznych części nosa i może je skorygować. Technika otwarta umożliwia chirurgowi lepszą widoczność podczas dokonywania zmian. Ponadto otwarta rinoplastyka nie pozostawia blizn.

Alternatywy dla rhinoplastyki

W przypadku, gdy rhinoplastyka nie jest możliwa ze względu na stan zdrowia, można zdecydować się na wykonanie niechirurgicznego zabiegu rhinoplastyki. Zabiegi te mogą skorygować wiele problemów estetycznych i funkcjonalnych, w tym szeroki mostek, zmieniony kąt nachylenia czubka nosa oraz nierówności i wielkość nosa. Zabiegi niechirurgicznej plastyki nosa mogą poprawić oddychanie i symetrię. Chirurgiczna plastyka nosa może także skorygować uszkodzony lub złamany nos.

Chirurgiczna plastyka nosa jest rozwiązaniem dla niektórych pacjentów, ale jeśli stan zdrowia uniemożliwia poddanie się zabiegowi, doskonałym rozwiązaniem jest powiększenie nosa płynem. Renomowany chirurg będzie w stanie wykonać niechirurgiczną plastykę nosa. Zabiegi te wiążą się z niewielkim ryzykiem i minimalnym bólem. Techniki te są dostępne w wielu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Opcje chirurgiczne w przypadku odchylenia przegrody nosowej

Opcje chirurgiczne w przypadku odchylenia przegrody nosowej są dostępne, jeśli operacja plastyczna nosa nie wchodzi w grę. Zabieg septoplastyki powoduje wyprostowanie odchylonej przegrody nosowej, dzięki czemu staje się ona bardziej zrównoważona. W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu chirurg przecina przegrodę i zmienia jej położenie. Czas rekonwalescencji po zabiegu septoplastyki zależy od wielu czynników, w tym od stopnia odchylenia od normy i stanu zdrowia pacjenta.

Przed wykonaniem zabiegu lekarz zada pacjentowi pytania dotyczące objawów i przeprowadzi badanie fizykalne w celu sprawdzenia stanu nosa. W celu obejrzenia wnętrza przewodów nosowych może użyć wziernika nosowego. W zależności od stopnia zaawansowania skrzywienia przegrody nosowej, lekarz może zastosować leczenie zachowawcze, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom. Niektórzy pacjenci decydują się na ten zabieg, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów.

Po zabiegu septoplastyki nozdrza mogą zostać ponownie udrożnione, aby ułatwić oddychanie. W niektórych przypadkach do korekcji odchylonej przegrody nosowej można użyć dodatkowej chrząstki. Opcje chirurgiczne w przypadku odchylonej przegrody nosowej, gdy nie można wykonać zabiegu rhinoplastyki, obejmują zmianę położenia nosa za pomocą wewnętrznej rurki lub szyny, co ułatwia gojenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *