Jak szybko wydmuchać nos – wskazówki, które złagodzą objawy

Jak szybko wydmuchać nos - wskazówki, które złagodzą objawy

Jeśli cierpisz z powodu kataru i szukasz sposobu na jego szybkie wydmuchanie, możesz zastosować się do kilku prostych wskazówek, które złagodzą objawy. Zawsze pamiętaj, aby do wydmuchiwania nosa używać chusteczek jednorazowych, ponieważ te nadające się do prania będą tylko pożywką dla zarazków. Aby wydmuchać nos, należy najpierw wziąć głęboki wdech przez usta. Aby zapewnić sobie komfort, należy zamknąć oczy i trzymać usta lekko otwarte. W ten sposób uniknie się uszkodzenia bębenków w uszach.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z gabinet4beauty.pl

Zbyt mocne dmuchanie może spowodować zapalenie ucha

Objawy zapalenia ucha zwykle zaczynają się od zatkanego ucha. Zazwyczaj ból ustępuje samoistnie, ale jeśli nie ustępuje lub zauważalny jest wyciek płynu lub krwawienie, należy udać się do lekarza. Lekarz zapyta o objawy i o to, kiedy się zaczęły. Sprawdzi, czy nie doszło do infekcji ucha i czy istnieje możliwość, że dziecko cierpi na chorobę zwaną barotraumą ucha.

Osoby przeziębione lub cierpiące na alergie mogą wydmuchiwać nos, aby udrożnić zatoki. Problem ten może się jednak nasilić, jeśli dmuchanie będzie zbyt mocne, co spowoduje wtłoczenie płynów do przewodu słuchowego. Z tego powodu należy dmuchać powoli przez jedno nozdrze na raz. Inne czynniki drażniące również mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji ucha. Jedną z częstych przyczyn infekcji ucha jest palenie papierosów. Aby uniknąć infekcji ucha, spróbuj rzucić palenie lub poproś osobę palącą, aby paliła na zewnątrz. Jeśli nie jest to możliwe, należy zapytać lekarza o sposoby poprawy jakości powietrza w domu.

Ból głowy

Czasami wystarczy prosty sposób, aby złagodzić ból głowy. Zapalenie zatok to stan zapalny zatok, które znajdują się w jamach czaszki połączonych z nosem. Czasami zwykłe przeziębienie lub alergia może wywołać zapalenie zatok, a nieleczone może prowadzić do przewlekłego bólu. Inne przyczyny zapalenia zatok to zmiany hormonalne, alergie i nieprawidłowości w budowie przewodów nosowych.

Aby szybko wydmuchać nos, gdy boli głowa, należy pochylić głowę do przodu. Następnie należy wydmuchać nos za pomocą miękkiego węża z powietrzem. Jeśli nie ma go w domu, można go kupić w Internecie za mniej niż 5 dolarów. Nawilżacz powietrza również może pomóc złagodzić ból głowy spowodowany zatkaniem zatok. Można również spróbować delikatnie uciskać palcami punkty ucisku zatok podczas wydmuchiwania nosa.

Bolesność

W sezonie przeziębień i grypy nos może stać się obolały i cieknący. Może się nawet zdarzyć, że będziesz musiał używać chusteczek higienicznych, aby utrzymać go w czystości. Istnieje jednak kilka sposobów zapobiegania podrażnieniom nosa. Oto kilka prostych zabiegów, które możesz wypróbować, aby złagodzić ból w ciągu kilku dni. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne.

Po pierwsze, dobrym sposobem na złagodzenie dyskomfortu jest wydmuchanie nosa. Zatkany nos może sprawić, że poczujesz się jeszcze gorzej. Wydmuchiwanie nosa powoduje większe ciśnienie w nozdrzach, co sprawia, że śluz zamiast wydostawać się z nosa, dostaje się do zatok. Zapalenie naczyń krwionośnych w nosie jest również częstą przyczyną duszności nosa, więc dmuchanie nosa może pogorszyć jego bolesność.

Infekcja

Być może zastanawiasz się, “Jak szybko pozbyć się infekcji nosa?”, ale może to być łatwiejsze, niż myślisz. W końcu śluz jest płynem, który wydobywa się z nosa, a kiedy jest on czerwony, naturalne mechanizmy obronne organizmu uruchamiają się, aby pozbyć się wirusa. W nosie znajdują się wypełnione powietrzem kieszonki zwane zatokami, które mogą ulec zapaleniu pod wpływem wirusa lub bakterii i wytworzyć dodatkową ilość śluzu w celu usunięcia infekcji. Po kilku dniach śluz stanie się biały, a Twoje zatoki zaczną działać.

Pierwszym krokiem do pozbycia się infekcji nosa jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy pić dużo wody każdego dnia, ponieważ dzięki temu śluz jest rzadszy i zapobiega infekcjom. Można także kupić sól fizjologiczną w sprayu do nosa, która jest dostępna w każdej aptece bez recepty. Unikaj samodzielnego przygotowywania kropli do nosa. Mogą one wywołać skutki uboczne, więc bądź ostrożny! Oto kilka prostych sposobów na pozbycie się infekcji nosa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *