Masowanie zatkanego nosa

Masowanie zatkanego nosa

Masowanie zatkanego nosa może być skuteczne, zwłaszcza jeśli polega na usunięciu płynu z zatok. Olejki na bazie mentolu działają cudownie, otwierając zatoki i zmniejszając ciśnienie. Aby dobrze wymasować zatkany nos, należy pochylić się do przodu i oprzeć głowę na palcach. Następnie przesuwaj palce w kierunku środka każdej z brwi. Pobudzi to płyn do ruchu.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z klinikabaltica.pl

Olejki na bazie mentolu czynią cuda w udrożnianiu zatok

Olejki na bazie mentolu działają uspokajająco i skutecznie udrażniają zatkane zatoki. Dostępnych jest kilka olejków eterycznych, w tym z mięty pieprzowej, eukaliptusa, tymianku, lawendy i sosny. Można nawet spróbować pocierać nimi zatoki, aby je udrożnić. Aby uzyskać jeszcze bardziej naturalne podejście, możesz także spróbować użyć mieszanki olejków eterycznych, takiej jak MOXE Breathe. Ta formuła zawiera 100% czystych olejków eterycznych, w tym lawendowy, eukaliptusowy, rozmarynowy, z drzewa herbacianego i kruszyny.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Należy wiedzieć, czy objawy są spowodowane infekcją czy innym schorzeniem – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu . Najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 10 dni. W niektórych przypadkach przekrwienie zatok może utrzymywać się przez cztery lub więcej dni. Ważne jest, aby w czasie ciąży unikać stosowania syntetycznych leków przeciwgrypowych, ponieważ mogą one powodować skutki uboczne.

Wdychanie pary wodnej może zmniejszyć ciśnienie w zatokach

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na zmniejszenie ciśnienia w zatokach jest wdychanie pary wodnej. Para wytwarzana podczas gorącego prysznica może być wykorzystywana do zmniejszania ciśnienia i stanu zapalnego w zatokach. W niektórych przypadkach inhalacja parą wodną może nawet pomóc w zmniejszeniu bólu głowy lub bólu w innych częściach twarzy. Innym, bardziej naturalnym sposobem jest wdychanie gorącej pary wodnej, która jest skutecznym domowym sposobem na infekcje zatok. Wystarczy pochylić się nad miską z gorącą wodą i przykryć twarz ściereczką.

Nawadnianie nosa jest również skutecznym sposobem na zmniejszenie ciśnienia w zatokach. Metoda ta jest od wieków stosowana przez lekarzy w celu złagodzenia dyskomfortu spowodowanego zapaleniem zatok i innymi problemami układu oddechowego. Wdychanie odparowanego roztworu zawiera różne zioła i olejki eteryczne, które wspomagają naturalne procesy lecznicze organizmu, w tym otwieranie przewodów nosowych i oczyszczanie ze śluzu. Parę wodną na zatoki można z łatwością wykonać w domu i czerpać z niej liczne korzyści.

Zmniejszanie zatkania nosa za pomocą masażu

Jednym ze sposobów zmniejszania zatkania nosa jest masaż zatok. Może to pomóc w usunięciu zatorów w zatokach i może być wykonywane w domu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, masując kciukami drogę nosową, należy stosować umiarkowany nacisk. Zacznij od masowania nosa w kierunku od mostka do zatok przynosowych. Następnie masuj boki szyi i obojczyki. Masuj te miejsca przez 15 sekund z każdej strony.

Jeśli masz zatkany nos, natychmiast poinformuj o tym masażystę. Jeśli to możliwe, przed sesją użyj mgiełki do nosa Pressureze. Jest ona całkowicie naturalna i działa szybko. Formuła preparatu Pressureze pomaga usunąć śluz z zatok i jest bezpieczna dla osób z alergiami lub innymi schorzeniami układu oddechowego. Masaż również może pomóc oczyścić zatoki i złagodzić zatkanie nosa. Najlepiej jednak użyć produktu przed masażem, aby nie powodować dalszego dyskomfortu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *