Pielęgnacja cery krok po kroku – kosmetyki, ćwiczenia twarzy

Pielęgnacja cery krok po kroku

Skóra twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest delikatniejsza niż w innych miejscach ciała, a jednocześnie pozostaje narażona na więcej szkodliwych czynników. Defekty szybko stają się widoczne, ale można się z nimi uporać. Oto przydatne porady pielęgnacyjne!

Promieniowanie słoneczne, rozmaite zanieczyszczenia powietrza, stres, nieprawidłowe odżywianie – to tylko część potencjalnych przyczyn problemów z cerą. Niedoskonałości skóry twarzy mogą się pojawić także w wyniku predyspozycji genetycznych czy stosowania niedopasowanych kosmetyków. W kompleksowej pielęgnacji cery szczególną rolę odgrywa jej systematyczne oczyszczanie. Nie wszystkie czynniki możesz kontrolować, ale jesteś w stanie im skutecznie przeciwdziałać. Jeśli zapewnisz swojej skórze odpowiednią regenerację, przez długi czas nawet nie pomyślisz o zabiegach kosmetologicznych.

Problemy z wyglądem twarzy – trądzik, przebarwienia, zmarszczki, opuchlizna

Zmiany hormonalne w wieku młodzieńczym dają o sobie znać w wyjątkowo nieprzyjemny sposób. Często pozostawiają po sobie trwały ślad w postaci blizn i przebarwień. A to tylko jedna z odmian trądzikowych zmian skórnych. Kolejną będzie trądzik różowaty, który może objawiać się na mnóstwo różnych sposobów – poprzez rumienie, obrzęk, krosty, guzki, a nawet zapalenie spojówek. Aby dokładnie poznać przyczynę problemów z cerą, najlepiej udać się na badania dermatologiczne. W ten sposób nie będziesz działać na oślep, tylko dostaniesz indywidualne zalecenia.

Prawdopodobnie najbardziej kłopotliwym znakiem starzenia się skóry twarzy są zmarszczki. Specjaliści wyróżniają kilkanaście rodzajów zagłębień i fałd na cerze – stąd mnogość produktów dedykowanych konkretnym problemom i typom skóry. Aby zapobiegać zmarszczkom, należy jej zapewnić odpowiednie nawilżenie oraz poziom kolagenu, który zapewnia jędrność i rozciągliwość. Dla wielu kobiet poważnym problemem jest regularnie oraz obrzęk wokół oczu. Przeciwko nim najlepiej sprawdzają się masowanie opuchlizny i preparaty odbudowujące warstwę hydrolipidową.

Hamowanie procesów starzenia cery. Kosmetyki, ćwiczenia mięśni twarzy

W składzie wielu preparatów znajdziesz witaminę C, retinol, kwas hialuronowy, kolagen, koenzym Q10 – to najbardziej znane substancje stosowane do pielęgnacji skóry twarzy. Oczywiście w kosmetykach jest ich o wiele więcej. Ważne, by skład preparatów dopasować do swoich potrzeb. Duże znaczenie ma także prawidłowy sposób aplikacji oraz dawkowanie zgodne z zaleceniami. Użycie większej ilości kremu nie sprawi, że szybciej uzyskasz oczekiwane efekty. Wręcz przeciwnie – możesz pogorszyć stan i kondycję wrażliwej skóry.

Kolejnym sposobem na piękną, młodą cerę jest poddawanie jej różnego rodzaju ćwiczeniom. Od angażowania mimiki po masaże wykonywane w odpowiednim kierunku. Tak samo jak w innych częściach ciała, muszą pozostawać aktywne, by nie zanikały. Wystarczy parę minut codziennej „gimnastyki” przed lustrem, aby zauważalnie spowolnić procesy starzenia się cery. Ćwiczenia można podzielić na kilka kategorii, w tym:

  • profilaktyczne;
  • na policzki;
  • na zmarszczki.

Zdrowy tryb życia pomoże ci zachować piękne, gładkie oblicze i naturalny blask

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne na niewiele się zdadzą, jeśli nie będziesz o siebie dbać. Zbilansowana dieta i unikanie używek mają dla cery podobne znaczenie, co działania od zewnątrz. Nie można przy tym zapominać o emocjach – zarówno w rozumieniu ekspresji twarzy, jak i reakcji organizmu. Zachowanie młodej cery na długie lata to naprawdę złożone wyzwanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *