Plastyka nosa po przeszczepie

Plastyka nosa po przeszczepie

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu korekcji nosa, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać obrzęk i ból po zabiegu. Mogą również wystąpić krwiaki okołooczodołowe lub zapalenie oczodołu. Jest to zupełnie normalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Obawy te należy omówić z lekarzem. Po zabiegu na nosie będzie prawdopodobnie założony opatrunek lub szyna.

rhinoplastyka powoduje deformacje pooperacyjne

Zabieg chirurgiczny znany jako rhinoplastyka jest uważany za operację obarczoną dużym ryzykiem. Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia deformacji pooperacyjnych. Wyniki zabiegu mogą się także zmieniać z upływem czasu. Chirurg nie jest w stanie kontrolować indywidualnych reakcji wszystkich tkanek w nosie. Istnieje wiele czynników ryzyka związanych z operacją plastyczną nosa, w tym możliwość wystąpienia siniaków pooperacyjnych i infekcji. Główną strukturą nośną nosa jest chrząstka.

rhinoplastyka powoduje obrzęk

Obrzęk po rhinoplastyce jest zjawiskiem normalnym i można go zmniejszyć, stosując odpowiednią opiekę pooperacyjną. Nie powinien on przeszkadzać w gojących się nacięciach ani w kształtowaniu nowych obszarów. Bezpieczne jest przykładanie lodu do dotkniętych miejsc, ale nadmierne stosowanie lodu może pogorszyć obrzęk. Okłady z lodu należy przykładać do zmienionych chorobowo miejsc jednorazowo na 10-15 minut. Należy unikać schylania się, aby ograniczyć zatrzymywanie płynów w organizmie.

rhinoplastyka powoduje krwiaki okołooczodołowe

Chociaż częstość występowania pooperacyjnej epistaksji po rhinoplastyce jest niska w porównaniu z niesterylnym polem, przyczyna tego powikłania nie jest jeszcze jasna. Przyczyną mogą być również osteotomie lub zgrubienia w obrębie nosa. W rzadkich przypadkach po korekcji grzbietu nosa może wystąpić obrzęk okołooczodołowy. W takich przypadkach stosuje się odpowiednie opatrunki, aby odciążyć okolicę okołooczodołową i zapobiec dalszym powikłaniom.

rhinoplastyka powoduje zapalenie oczodołu

Niektóre powikłania rhinoplastyki po przeszczepie mogą być związane z infekcją. Inne ryzyko obejmuje uszkodzenie oczodołu. To ostatnie jest powikłaniem potencjalnie zagrażającym życiu. Przebarwione siekacze mogą być spowodowane uszkodzeniem nerwów lub naczyń. Chirurg powinien być świadomy wszystkich potencjalnych powikłań i wykonywać zabieg w odpowiednio doświadczonym i certyfikowanym zespole chirurgicznym.

rhinoplastyka powoduje martwicę powiek

Pomimo swojej popularności, operacje estetyczne nosa mogą stanowić wyzwanie i wiązać się z wyjątkowymi powikłaniami. Chociaż zakażenia po operacji nosa są rzadkie, zdarzają się. Jeden z takich przypadków dotyczył 18-letniej kobiety, u której wystąpił ciężki przypadek martwiczego zapalenia tkanki łącznej okołoustnej, obejmujący okolicę dolnej powieki. Pacjentka została poddana leczeniu zachowawczemu i od tego czasu nie ma żadnych objawów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *