Plastyka nosa po przeszczepie

Plastyka nosa po przeszczepie

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu korekcji nosa, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać obrzęk i ból po zabiegu. Mogą również wystąpić krwiaki okołooczodołowe lub zapalenie oczodołu. Jest to zupełnie normalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Obawy te należy omówić z lekarzem. Po zabiegu na nosie będzie prawdopodobnie założony opatrunek lub szyna.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z hairandbeauty.pl

rhinoplastyka powoduje deformacje pooperacyjne

Zabieg chirurgiczny znany jako rhinoplastyka jest uważany za operację obarczoną dużym ryzykiem. Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia deformacji pooperacyjnych. Wyniki zabiegu mogą się także zmieniać z upływem czasu. Chirurg nie jest w stanie kontrolować indywidualnych reakcji wszystkich tkanek w nosie. Istnieje wiele czynników ryzyka związanych z operacją plastyczną nosa, w tym możliwość wystąpienia siniaków pooperacyjnych i infekcji. Główną strukturą nośną nosa jest chrząstka.

rhinoplastyka powoduje obrzęk

Obrzęk po rhinoplastyce jest zjawiskiem normalnym i można go zmniejszyć, stosując odpowiednią opiekę pooperacyjną. Nie powinien on przeszkadzać w gojących się nacięciach ani w kształtowaniu nowych obszarów. Bezpieczne jest przykładanie lodu do dotkniętych miejsc, ale nadmierne stosowanie lodu może pogorszyć obrzęk. Okłady z lodu należy przykładać do zmienionych chorobowo miejsc jednorazowo na 10-15 minut. Należy unikać schylania się, aby ograniczyć zatrzymywanie płynów w organizmie.

rhinoplastyka powoduje krwiaki okołooczodołowe

Chociaż częstość występowania pooperacyjnej epistaksji po rhinoplastyce jest niska w porównaniu z niesterylnym polem, przyczyna tego powikłania nie jest jeszcze jasna. Przyczyną mogą być również osteotomie lub zgrubienia w obrębie nosa. W rzadkich przypadkach po korekcji grzbietu nosa może wystąpić obrzęk okołooczodołowy. W takich przypadkach stosuje się odpowiednie opatrunki, aby odciążyć okolicę okołooczodołową i zapobiec dalszym powikłaniom.

rhinoplastyka powoduje zapalenie oczodołu

Niektóre powikłania rhinoplastyki po przeszczepie mogą być związane z infekcją. Inne ryzyko obejmuje uszkodzenie oczodołu. To ostatnie jest powikłaniem potencjalnie zagrażającym życiu. Przebarwione siekacze mogą być spowodowane uszkodzeniem nerwów lub naczyń. Chirurg powinien być świadomy wszystkich potencjalnych powikłań i wykonywać zabieg w odpowiednio doświadczonym i certyfikowanym zespole chirurgicznym.

rhinoplastyka powoduje martwicę powiek

Pomimo swojej popularności, operacje estetyczne nosa mogą stanowić wyzwanie i wiązać się z wyjątkowymi powikłaniami. Chociaż zakażenia po operacji nosa są rzadkie, zdarzają się. Jeden z takich przypadków dotyczył 18-letniej kobiety, u której wystąpił ciężki przypadek martwiczego zapalenia tkanki łącznej okołoustnej, obejmujący okolicę dolnej powieki. Pacjentka została poddana leczeniu zachowawczemu i od tego czasu nie ma żadnych objawów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *